Brüksel’de çoğu kez dile getirildi: Almanya işkence uyguluyor

Dermanı kalmayan bir annenin önünde diz çökmüş bir Başkan

„Sorun dava değil, duygu değil! sadece insanlık”

2015/05/05

Avrupa Parlamentosu Alman gençlik dairelerinin ve Alman Adaletinin sebeb olduğu çocukların ve ebeveynlerin işkence derecesinde kötü muamele yaşamalarına duyarsız kalmıyor.

Brüksel / Keltern-Weiler. Hiçbir filmde böyle bir sahne daha inandırıcı çevrilemezdi. Dün Brüksel’de, Avrupa Parlamentosu Dilekçeler Komitesi önünde yaşananlar yürekler acısı bir olaydı

Gençlik dairesi tarafından çocukları alınan bir anne Parlementonun karşısında ki sunumun sonunda dermansızlık dan diz çöktü. Parlementonun Dilekçeler Komitesi Başkanı ve Andrea Jacob hemen yardıma koştu.

Anne lavabolar birlikte acı haykırıyor.

Anne lavabolar birlikte acı haykırıyor.

 

Untermauert ihre Rede mit vielen Beispielen und vorliegenden Gutachten über Menschen und deren Schicksale, die Folter zum Ausdruck bringen.

Pek çok örnek ve insanlar ve onların kaderlerini hakkında mevcut raporları ile konuşmasını getirmek destekleyen, İşkence dile getirdi.

 

Parlementonun Dilekçeler Komitesinin Başkanı yerinden kalkıp acele ile anneye yetişti, onu salonun dışına götürdü ve onu bir anne şefkati ile teselli etti. Annenin önünde diz çöktü ve anne sakinleşene kadar onun yanından ayrılmadı.

„Rahat nefes al. Biz ne olduğunu biliyoruz. Sakince nefes al! “ bu sözler ile anneyi sakinleştirdi. Anne yaşadığı acıyı sunum sırasında tekrarlayınca kahrolmuştu.

ARCHE Weiler Brüssel Europäisches Parlament Wikström Lorellay Reggentin_05

Alman yetkililer çocuğunu ne yaptığını söyler gibi anne, çöker. Anne babasından izolasyon zorladı. İşkence. Bir milletvekili, ilk önlem geliyor. Sonra Wikström devraldı …

Dün Avrupa parlamentosunda pek çok Milletvekili annenin çığlığını duydu. Derin bir dehşet tüm salonu sardı. İnsanların yüzünde ki ifade çaresizliği yansıtıyordu.

İşkence İtiraflarının sesi yüksekliyor.

Anne Lorrelay Reggentin`in yaşadığı aynı acıyı paylaşan diğer mağdur anneler de göz yaşına boğuldu.

Wikström reanimiert die gefolterte Mutter.

Wikström işkence anne reanimated.

 

Heiderose Manthey Dilekçe Komitesinin Başkanı Bayan Cecilia Wikström`e sesleniyor:

Heiderose Manthey. Leiterin der ARCHE. ARCHE TV und Chefredakteurin der ARCHEVIVA. "Dieses Trauma Deutschland muss ein Ende haben !"

Heiderose Manthey. Sandığın Başkanı, ARCHE TV ve ARCHEVIVA editörü. „Bu travma Almanya durdurmak için var!“

 

Sizin bu annenin önünde diz çöktüğünüz gibi, bende sizin önünüzde diz çöküyorum.

Başkan olduğunuz için değil, insan olduğunuz için.

18 Senedir ilk defa işkence yaşamış bir insana gösterilen insani duydudan dolayı. Burda bugün bir ilk yaşandı!

Allah korusun sizi.